DOMY LIČARTOVCE Domy Ličartovce
DOMY LIČARTOVCE Domy Ličartovce
DOMY LIČARTOVCE DOMY LIČARTOVCE
Vyhľadávanie
V ponuke je 71 nehnuteľností.

„ City do biznisu nepatria... „

Celý náš život je jedno veľké rozhodovanie... rodičia sa rozhodujú o voľbe škôlky, či školy pre svoje dieťa, po štúdiu uvažujeme o čo najlepšom zamestnaní, kúpime byt alebo postavíme dom, výber lekára, finančného poradcu, aktuálna voľba prezidenta J ... Výber nikdy nie je jednoduchý a predchádza mu veľa otázok. Voláme známym a zisťujeme ich skúsenosti, surfujeme na internete a často s hlavou plnou otázok aj zaspávame. Keď však padne rozhodnutie, vždy ide o výber jednej z možností, podľa nás tej najvhodnejšej. Pričom pre každého z nás je „to najlepšie“ niečo iné. Uvažovali ste niekedy o tom, koľko percent z Vášho majetku tvorí nehnuteľnosť, ktorú chcete predať? Podľa posledných prieskumov má priemerný Slovák úspory na úrovni 5.000€. Priemerná cena predávaných nehnuteľností v prešovskom kraji je niekde na úrovni 55.000€. Nie je to dostatočný (ne) pomer na to, aby ste zvážili komu zveríte starostlivosť pri predaji svojej nehnuteľnosti? V prvom rade musíte byť vy ten prvý, kto má mať jasno – chcem „predať“ alebo „skúšam predávať“? O tom, že skúšať predávať nie je vôbec vhodná taktika ste už určite čítali niekoľko článkov aj v našom cykle. Ak ste však pevne presvedčený o predaji, je načase hľadať svojho odborníka, toho, ktorý bude pre Vás tým najlepším. Rovnako ako vyberáte školu pre svoje deti, svojho lekára, svoju banku. Postup je rovnaký. Pýtajte sa svojich známych – veď nie ste prvý, čo predáva, sondujte na webe, sledujte svoje okolie a prezentáciu existujúcich realitných kancelárií a nebojte sa osloviť realitné kancelárie aj osobne. Trvá maklér na osobnom stretnutí, koľko času Vám venuje – zdrží sa u Vás 20 min. alebo 2 hodiny? Lebo ani jedno, ani druhé nesvedčí o profesionalite. Je jeho komunikácia pre Vás zrozumiteľná, čo jeho oblečenie ? Prišiel načas? A v neposlednom rade je dôležité aj to, čo ponúka. Či je to reálne, zistíte veľmi jednoducho – porovnajte si to s konkurenciou. Pretože výška provízie nie je ani zďaleka všetko, čo jednotlivé RK odlišuje. Iste už nejeden z Vás má za sebou pracovný pohovor. Prečo si neurobiť výberové konanie na makléra? A možno ešte jedna rada – všetci, ktorí niečo predávame, chceme prirodzene predať za čo najvyššiu cenu. Ale verte, že nie maklér, ktorý vezme Váš byt do ponuky za najvyššiu cenu je ten najlepší. Pretože úlohou makléra je uviesť Váš byt
na trh nehnuteľností s cenou reálnou, nie tou, ktorú očakávate vy. Predídete tak veľkému sklamaniu. Lebo tú Vašu cenu budete musieť aj tak raz zreálniť.
Predaj nie je jednoduchý proces a ani zďaleka nie je až taký nepodstatný z pohľadu objemu financií, o ktoré pri ňom ide. Ani výber makléra nebude preto jednoduchá vec. Môžete mať kopec informácií o svojom maklérovi, ale stále Vám bude niečo chýbať. A vtedy by Vám mali pomôcť práve tie city spomínané v názve. Hovorí sa: „City do biznisu nepatria... ale biznis bez citov sa robiť nedá.“ Tak ako Vám musí ten Váš maklér byť aj osobnostne blízko, tak aj vy musíte „padnúť do oka“ jemu. Ako môj kolega s obľubou hovorí, musí tam byť chémia. Lebo každý biznis je o vzťahoch a ani realitný biznis nie je výnimkou. A tak Vám želám úspešný výber Vášho makléra, lebo to je často práve tým prvým a najdôležitejším krokom na úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti.

Mgr. Mária Kijovská
obchodník
Tel.: +421 908 064 734
e-mail: maria.kijovska(@)kingreal.sk


Novinky a aktuality

COVID-19 COVID-19 Na základe opatrení vlády v rámci postupného otvárania prevádzok v 1. fáze pre...
Druhá novinka Nehnuteľnosť  za dobrú cenu viete predať aj za týždeň.  ...
Prvá novinka „ City do biznisu nepatria... „ Celý náš život je...